Varmt välkommen årets sista Sip & Salsa! Kom på roliga och inspirerande dansklasser följt av socialdans till salsa, bachata & mer fram till kl 22.00. Kvällen bjuder dessutom på dansshower och animación!
Edition 27:e november
KL 18.00–19.00: Välj mellan olika dansklasser, både i pardans och solodans.
Vi bjuder på förfriskningar efter klassen .
Nivå: Klasserna passar alla! Det finns alltså något att lära både för dig som vill jobba med detaljer och dig som vill lära dig steg och rörelser från grunden. Har du dansat lite mindre så kommer det vara mer utmanande och har du mer danserfarenhet så kommer du ändå få nya kunskaper och användbara tips.
KL 19.00-22.00: Socialdans där DJ Q spelar det bästa av salsa, bachata och mer – perfekt för att öva nya steg, umgås och njuta av musiken. Under kvällen håller vi även animación – roliga ”Följa John”-danser som höjer både pulsen och mungiporna och som alla kan vara med på!
Priser:
Enbart socialdans: 100 kr
Kom & dansa med oss! ![]()
SIP & SALSA XL – DANSKLASSER, SHOWER & SOCIALDANS DEN 4/12 – ✨ BOKA HÄR! ✨
