friträna dans i Stockholm

Din passion, Dina mål!

Om du drömmer om att bemästra hiphop och disco eller vill känna salsans heta rytmer så är vi här för att inspirera, vägleda och stötta dig längs vägen.

När du kliver in genom våra dörrar blir du en del av vår dansfamilj. En del av vår gemenskap av likasinnade individer som delar samma kärlek till dansen. Tillsammans skapar vi minnen, skratt och ögonblick som varar för livet. Vi är Sinclairs Stockholm med det breda utbudet för barn, ungdom och vuxna och Sinclairs Sabor Latino med de bästa klasserna i Salsa, Bachata och andra latinamerikanska danser. Sinclairs har undervisat i dans i över 20 år och hälsar dig välkommen till våra fräscha och luftiga lokaler i Solna där du tas du om hand av proffsiga och engagerade lärare.

Varmt välkommen till Sinclairs Stockholm och Sinclairs Sabor Latino 

ROLIGA AKTIVITETER PÅ GÅNG!

ROLIGA AKTIVITETER
PÅ GÅNG!

Pop-up-klasserna är här!

Pop-up-klasserna är här! Vi lyfter dansgolvet med kraftfulla, inspirerande och svettiga pop-up-klasser ledda av några av våra mest uppskattade lärare och gästande stjärnor.

2/5 SM Uppladdning

En intensivdag där vi laddar upp tillsammans inför alla stilar inom SM med massor av rundor, teknik och feedback. Vi kommer även att gå igenom generella tips och trix kring förberedelser inför tävlingsdagen och vad man ska tänka på under dagen.

13/6 Elevuppvisning – Sinclairs Festival Fever

Sinclairs dansare förvandlar scenen till en pulserande festival fylld av rörelse, gemenskap och dansglädje. Här möts publikens förväntan, energin från scenen och känslan backstage – pirr, fokus, skratt och ren eufori.

15-18/6 Camp Sommarlov

Dansskolan förvandlas till värsta resorten med allt som hör till. Det blir dans, pyssel, lekar, kompisar och en himla massa kul. Vi pysslar och gör vår egna isglass och sommardrink. Om vädret tillåter är vi givetvis utomhus en stund varje dag.

Nu kan du dansa med Sinclairs hemma i vardagsrummet

Vill du dansa under lovet? Anmäl dig till våra dansläger och få roliga danslektioner, träffa kompisar och ha en himla massa kul!

Ta med dig föräldrar, syskon, mor- och farföräldrar så bjuder vi på en kväll fylld av dansglädje, härliga rytmer och överraskningar.

På vår Kompisvecka kan du ta med alla danssugna kompisar till din danslektion. Det kostar ingenting och det blir kul! Kompisen måste föranmäla sig.

Bjud dina kompisar, dansa och ha roligt tillsammans! Dans, lekar och skoj. Godispåse & ballong till gästerna!

Sinclairs har som första dansskola i Sverige genomgått Sveriges Dansorganisations certifiering.

Ge bort en privatlektion i dansens tecken! Ett presentkort är en perfekt present till alla åldrar och vid alla tillfällen!

Tävlingsdansa med Sinclairs! Här finns allt du behöver veta.